Strážníci zadrželi muže kvůli násilí vůči přítelkyni

| 30.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v těchto dnech zadržela v jednom z bytových domů v Kroměříži osmatřicetiletého muže, důvodem bylo násilí vůči jeho přítelkyni. Agresivní muž byl pod vlivem alkoholu, kdy mu bylo naměřeny téměř dvě promile. „Celá událost byla nakonec pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu předána hlídce Policie ČR k dalšímu šetření,“ poznamenal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Ilustrační foto: Pixabay

Na případ upozornil strážníky oznamovatel, který zavolal na linku 156. „Řekl operačnímu důstojníkovi, že viděl, jak neznámý muž udeřil ženu a zatáhl ji do vchodu. Na místo byla vyslána hlídka, kterou občané nasměrovali ke vchodu do bytového domu, odkud prý nějaká žena volala o pomoc. Žena poté na výzvu otevřela byt s tím, že se u nich nic neděje. V obličeji měla však viditelné pohmožděniny, a tak se strážníci nedali odbýt,“ uvedl Kubiš.

Na místo přišel i přítel ženy, podle kterého se mezi nimi udála „pouze menší rozepře“. „Během jednání se však začala u muže stupňovat agresivita, nadával vulgárně ženě, a nakonec fyzicky napadl i strážníky. Po chvíli byla situace uklidněna, agresor skončil v poutech a pro svůj stav, který zřejmě vyvolal alkohol, byl umístěn na záchytnou stanici k vystřízlivění,“ doplnil ředitel městské policie.

Sdílejte článek

Tisknout článek