Strážníci pomáhali se záchranou nemohoucího seniora

| 13.02.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v těchto dnech pomáhala se záchranou pětaosmdesátiletého muže, který ležel nemohoucí v bytě. Strážníky na něj upozornil muž, který si od seniora pronajímá garáž. „Na tísňovou linku 156 oznámil, že pronajímateli volal. Muž měl prý divný hlas a později již ani telefon nezvedal. Z obavy o jeho zdraví se proto obrátil na městskou policii,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Na místo byla vyslána hlídka. Na opakované klepání a bouchání na dveře nikdo nereagoval. „Z bytu ale bylo slyšet zvuky, což naznačovalo, že se uvnitř nachází člověk, který se nemůže hýbat a ani nemůže mluvit. Operační důstojník proto požádal o součinnost hasiče, kteří otevřeli dveře bytu, a také zajistil příjezd lékaře, jelikož bylo důvodné podezření, že v bytě je člověk ohrožený na zdraví či dokonce na životě,“ dodal Kubiš.

V bytě byl poté skutečně nalezen starší muž, který ležel na zemi. „Byl naštěstí při vědomí, ale nemohl vstát. Přivolaná osádka zdravotnické záchranné služby seniora převezla k ošetření do nemocnice. Městská policie následně informovala příbuzné. Díky vnímavosti oznamovatele, který správně vyhodnotil situaci, se tak zřejmě podařilo zachránit lidský život,“ uzavřel Kubiš.

Sdílejte článek

Tisknout článek