Strážníci loni řešili více přestupků souvisejících s alkoholem

| 08.02.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v Kroměříži v minulém roce řešila ve srovnání s rokem 2017 více přestupků souvisejících s alkoholem. „Přibylo přestupků lidí bez domova, například v podobě konzumace alkoholu na veřejnosti, kde je to zakázáno. Souvisí s tím i nárůst počtu osob, které jsme přepravovali na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš. Městská policie řešila loni celkem 4910 přestupků, meziročně o 360 více. Dalších 183 přestupků předala k vyřešení oddělení občansko-správních přestupků.

Celkový počet přestupků se zvýšil především kvůli tomu, že o 350 přibylo prohřešků v dopravě, kterých celkem bylo 4370. „V roce 2017 jsme měli zařízení na měření rychlosti k dispozici až od podzimních měsíců, proto nárůst vypadá dramaticky," řekl Kubiš. Strážníci se zaměřují na problematická místa, kde informativní měřiče rychlosti ukazují, že řidiči zde rychlost překračují. Kontrolují tak vjezdy a výjezdy do města, hlavní ulice, ale i komunikace u škol a na sídlištích, kde kvůli vysoké rychlosti vozidel vzniká největší nebezpečí zranění chodců.

Přestože městská policie na měření rychlosti opakovaně veřejnost upozorňuje, stále se najdou motoristé, kteří rychlost výrazně překračují. „Někteří řidiči se městem či místními částmi řítili i stokilometrovou rychlostí. V takových případech je represe na místě. Slušných řidičů se měření nedotkne. Platí jen ten, kdo pravidla porušuje,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Z dalších událostí strážníci nejvíce přestupků, 292, řešili kvůli porušování městských vyhlášek. „Jednalo se zejména o zmíněný zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, volný pohyb psů na veřejném prostranství či znečišťování ulic a veřejných prostranství. Často bývá hlášeno i narušování nočního klidu, které souvisí s takzvaným protikuřáckým zákonem, když se kuřáci shromažďují venku před restauračními zařízeními,“ popsal Kubiš.

Celkem se městská policie zabývala asi 14.000 událostmi. Mezi ně patří například kontroly totožnosti osob podezřelých z přestupku nebo při pátrání po hledaných osobách, pátrání po ztracených dětech, odchycení toulavých psů, preventivní kontroly ohledně podávání alkoholu mladistvým, kontroly dětských hřišť a hřbitovů, dopravní výchova či přednášky na školách. Loni městská policie také přijala 290 předmětů zařazených jako ztráty a nálezy.

Sdílejte článek

Tisknout článek