Stolní hra Ohnivé dědictví odhalí velké kroměřížské tajemství

| 06.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Originální suvenýr a především zábavu pro děti i dospělé ode dneška nabízí kroměřížská radnice. V Turistickém informačním centru prodává novou deskovou hru nazvanou Ohnivé dědictví. Je založena na skrytém pohybu, její děj se celý odehrává v Kroměříži na pozadí historického Povondrova plánu města z roku 1915 a především hráčům odhalí jedno velké kroměřížské tajemství. Kroměřížská radnice s tímto originálním propagačním předmětem zahájí příští turistickou sezonu, už teď jej ale nabízí i jako zajímavý vánoční dárek.

Hlavní dějovou linií hry jsou čarodějnické procesy na Moravě v 17. století. Ty jsou samy o sobě zahaleny rouškou tajemství a především mají přímou souvislost s Kroměříži v podobě olomouckého biskupa Karla II. z Lichtensteinu Castelkorna. „Celý příběh je ale samozřejmě smyšlený, má hráčům říci něco netradičního o Kroměříži a především je vtáhnout do děje. A opět musím vyzdvihnout, že tento propagační materiál nedodala na klíč nějaká reklamní agentura, ale jde o originální výtvor radnice, který pracuje s kroměřížskými reáliemi,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Autorem námětu a výtvarného provedení je kroměřížský spisovatel Jan Sviták, známý oblíbenými dětskými knihami Čertovo kopyto či Pekelný advent. Hru samotnou vyvinuli pracovníci odboru kultury a cestovního ruchu společně s místními nadšenci do deskových her. „Především jsme se chtěli vyvarovat hernímu modelu, v němž se pouze hází kostkou a posunujete figurkami bez myšlenky, logiky či příběhu,“ poznamenala Jitka Hozová z odboru kultury a cestovního ruchu, která se na vzniku hry podílela. Součástí balení je i komiks, který hráče seznámí s hlavními postavami a zasvětí je do příběhu. Zda skončí dobře, nebo ne, to už záleží na hráčích.

Desková hra Ohnivé dědictví je prodeji v Turistickém informačním centru v Kroměříži za cenu 150 korun. Bližší informace se zájemci mohou dozvědět 13. prosince na Adventu na radnici, kde bude hra v 18:00 slavnostně pokřtěna ohněm. „S tématem i grafikou hry budeme dále pracovat. Připravujeme dokončení komiksu jako samostatného propagačního materiálu a hru chceme jako turistickou atrakci přenést ze stolní verze i do reálného prostředí kroměřížských ulic,“ dodal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Sdílejte článek

Tisknout článek