Starosta města ocenil úspěšné mladé atlety ze ZŠ Oskol

| 18.10.2016 |

Zvítězit je úspěch, ale obhájit vítězství, to už je obrovský kus dobře odvedené práce a svědčí o perfektní a cílevědomé přípravě. A právě obhajobou loňského vítězství v OVOV se mohlo pochlubit družstvo mladých atletů ze Základní školy Oskol v Kroměříži, které v doprovodu pedagogů a ředitele základní školy dnes na radnici přivítal starosta města Jaroslav Němec spolu s Jiřím Pánkem, vedoucím odboru školství, mládeže a tělovýchovy.

Poblahopřál mladým sportovcům k tak významnému úspěchu, získaným pěti medailím i dvěma obrovským zlatým pohárům a zároveň poděkoval za vzornou reprezentaci nejen základní školy, ale především města Kroměříž.

Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) je atletická soutěž, zaměřená na všestrannost a skládá se z 10 disciplín. Tvůrci této soutěže jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

A přesně před rokem vybojovali atleti ze ŽŠ Oskol historický sportovní úspěch v podobě vítězství na republikovém finále OVOV v Praze.

V letošním roce, tentokrát na republikovém finále v Brně, fantasticky zabojovali a mezi 40 finálovými družstvy s rekordním počtem dosažených bodů obhájili loňské prvenství.

Školní družstvo, složené z žáků 7. – 9. tříd, bojovalo ve složení: Rusyn Vladislav, Raiskup Denis, Spáčil Filip, Ondřej Heichel, Dvorníková Valerie, Peričová Denisa, Tylšarová Miluše a Ghoubrial.

Tak budeme držet palce, ať příští rok přinese mladým atletům stejně krásné úspěchy!