Starosta Jaroslav Němec přivítal prvního Kroměřížana narozeného v roce 2018

| 03.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

První kroměřížské miminko v letošním roce přišlo na svět hned 1. ledna. Ve 23:00 se narodil Matěj Sum. Chlapeček vážil 3470 gramů a měřil 50 centimetrů. K narození krásného a zdravého syna dnes mamince Renatě Křížové blahopřál starosta Jaroslav Němec. Matějovi přinesl velkého plyšového krtečka a finanční dar, mamince kytici.

„Blahopřeji vám k tomu, že jste to stihla na Nový rok, byť sice o fous,“ oslovil maminku s úsměvem kroměřížský starosta a popřál jí i miminku hlavně pevné zdraví. Pro paní Křížovou je to první potomek. Na svět přišel po velkém úsilí.

„Říkali jsme si, že by bylo fajn, kdyby se malý narodil 1. ledna. Na Silvestra jsme se šli projít a hráli jsme ještě také ping-pong, abychom pomohli porod vyvolat. Nenapadlo mě ale, že to bude trvat 19 hodin. Nepředstavovala jsem si, že to bude takový mazec. Ale když teď vidím malého, stálo to za to,“ popsala maminka.

Loni se první nový občánek Kroměříže narodil až 4. ledna. Byla jím dívenka Jana Hebíková, která přišla na svět v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. Tam se letos narodilo první miminko ve Zlínském kraji – Jan Krkoška z Otrokovic na Zlínsku. Na svět přišel 44 minut po půlnoci. Matěj Sum se narodil v kroměřížské porodnici, kde loni evidovali 660 porodů.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek