Sociální služby města Kroměříže rozdávaly vánoční polévku

| 18.12.2019 | Jan Vondrášek

Letos popáté zpříjemnila sváteční atmosféru v Kroměříži vánoční polévka. Sociální služby města Kroměříže jí navařily 100 litrů. Rybí, která k Vánocům tradičně patří, doplňovala také oblíbená „gulášovka“ a letos nově i polévka čočková. Lidem ji na Velkém náměstí zdarma nalévali i místostarostové Vít Peštuka a Vratislav Krejčíř. „Vaření je mým koníčkem, takže se v této roli cítím velmi dobře,“ uvedl Peštuka.

Podle něj je tato akce příležitostí k tomu, aby se lidé setkávali a trávili spolu čas bez ohledu na rozdíly, které mezi nimi jsou. „Chodí k nám vysocí i malí, tlustí i hubení, bohatí i chudí, aby navzdory rozdílům společně naplnili ducha Vánoc,“ mínil Peštuka.

Podle Dagmar Klučkové, ředitelky Sociálních služeb města Kroměříže, se polévka vařila od brzkých ranních hodin. „Postaraly se o to kuchařky z Domova pro seniory Vážany, kterým bych tímto chtěla poděkovat. Polévka je jako vždy vynikající,“ uvedla Klučková. Největší zájem byl podle ní o gulášovou. „Reakce od strávníků máme pozitivní,“ těšilo Klučkovou.

Rozdávání polévky doplnilo městem pořádaný Advent na radnici, který skončí v neděli 22. prosince. Kompletní program je na webu http://www.kromeriz.eu/akce/prehled/525-.html.