Sociální služby letos opraví střechu i kotelnu a chystají výměnu výtahů

| 08.02.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Sociální služby města Kroměříže, které jsou příspěvkovou organizací města, v letošním roce plánují několik významných investičních akcí. „Chystá se rekonstrukce půdních prostor ředitelství na Riegrově náměstí, dokončení opravy střechy v Domově pro seniory U Moravy, výměna kotlů v Domově pro osoby se zdravotním postižením Barborka a výměna výtahů v Domově pro seniory Vážany,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

V budově ředitelství po opravě vzniknou čtyři nové kanceláře včetně sociálního zařízení, zasedací místnost a místnost, která bude zázemím pro informační technologie. Práce by měly začít na jaře, náklady se pohybují kolem čtyř milionů korun. „Na tuto rekonstrukci čekáme, neboť by měla vyřešit dlouhodobý problém s nevhodným zázemím pro pracovníky. V kanceláři o rozměrech dva krát dva metry nám totiž sedí dva lidé,“ popsala ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Na jaře se také znovu rozběhnou práce v Domově pro seniory U Moravy, kde loni začala oprava střechy. „Je hotová, zbývá pouze dokončit výměnu prosklené pyramidy uprostřed,“ doplnila Klučková. Celkové náklady činí 2,5 milionu korun, přes dva miliony korun byly proinvestovány již v minulém roce.
Rekonstrukce kotelny v domově Barborka přijde podle projektu na 3,5 milionu korun. Začne také na jaře, po ukončení topné sezony. „Původní téměř 20 let starý kotel, který vytápí hlavní budovu a některé okolní, bude nahrazen novým kondenzačním kotlem,“ přiblížila Klučková.

Ve vážanském domově by v letošním roce měly být vyměněny dva výtahy. „Akce zahrnuje i úpravy vstupu do budovy. Nové výtahy budou evakuační. Stát by měly zhruba 4,5 milionu korun. Výměna se ale uskuteční jen tehdy, pokud město získá dotaci od ministerstva práce a sociálních věcí,“ uzavřela ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže.

Sdílejte článek

Tisknout článek