Slovenské dny v Kroměříži 17. – 21. října 2016

| 17.10.2016 |

Tiskové zprávy

V rámci kroměřížských „Evropských dnů“ začaly dnešním slavnostním zahájením v Domě kultury „Slovenské dny v Kroměříži“. Stalo se již tradicí, že je kroměřížské veřejnosti představena země, která v daném období předsedá Radě Evropské unie.

Slovensko je tak již třináctá země předsedající Radě Evropské unie, kterou v Kroměříži představuje poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová.

Ještě před 23 lety jsme se Slovenskem tvořili společný stát, od 1. ledna 1993 však rozdělením na Českou republiku a Slovenskou republiku Československo zaniklo. Vzájemné vztahy mezi lidmi obou států to však nenarušilo a pro české turisty je Slovensko stále nejvyhledávanější destinací na dovolenou.

Pozvání do tradiční úvodní besedy, kterou moderoval novinář a spisovatel Daniel Raus, přijali expředsedové české a slovenské vlády Petr Pithart a Ján Čarnogurský a velvyslanec Slovenské republiky v ČR Peter Weiss.

Program, který potrvá do pátku 21. října 2016, je zaměřen na prezentaci slovenské kultury, tradic, gastronomie, historie i současnosti a probíhá nejen v Domě kultury, ale i v Knihovně Kroměřížska, kině Nadsklepí a Starém pivovaru.

Pro děti je v Knihovně Kroměřížska připraven zábavný program včetně soutěží, kvízů a výtvarných dílniček. Dospělí mohou naše sousedy lépe poznat v řadě poutavých besed, filmových či hudebních projekcí.

Podrobnější informace o programu slovenských dnů najdete mimo jiné i na internetových stránkách www.sehnalova.cz.
Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek