Slavoj Palík převzal stříbrnou pamětní medaili z rukou starosty města

| 09.11.2016 |

Tiskové zprávy

Při příležitosti významného životního jubilea převzal Slavoj Palík z rukou starosty města Kroměříž Jaroslava Němce pamětní stříbrnou medaili, jejíž udělení schválilo na svém posledním zasedání Zastupitelstvo města Kroměříže.

K oficiálnímu předání ocenění došlo dnes v dopoledních hodinách v prostorách Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži při příležitosti konání Konference kvality obilovin 2016.

Slavoj Palík je odborníkem dlouhodobě působícím v oblasti kvality obilovin, který byl profesně s touto oblastí spjatý od roku 1969 až do 2013. Od roku 1995 pracoval ve funkci ředitele Zemědělského výzkumného ústavu Kroměříž, s.r.o., významně se podílel na udržení kontinuity zemědělského výzkumu v soukromých podnicích a zároveň se velmi aktivně angažoval v předsednictvu Asociace výzkumných organizací i v České akademii zemědělských věd. Dodnes na tomto odborném poli působí, mimo jiné každoročně přednáší na Konferenci kvality obilovin.

„Je to pro mě velká čest a zároveň závazek do budoucna, protože se Zemědělským výzkumným ústavem Kroměříž, s.r.o. svým způsobem pořád žiju a snažím se být s kolegy v kontaktu i přesto, že jsem se z Kroměříže odstěhoval“, zmínil ve svém poděkování Slavoj Palík. „ Své ocenění vnímám jako ocenění práce celého výzkumného ústavu“, dodal s pokorou.
Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek