Silnice v Sulimově bude až do konce listopadu kvůli opravě částečně uzavřena

| 15.09.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Doprava

Silnice v Sulimově na Kroměřížsku bude až do konce listopadu částečně uzavřena. Důvodem je oprava vozovky, která si vyžádá omezení také v příštím roce, od července do konce srpna 2018 dokonce v podobě úplné uzavírky. Vyplývá to z rozhodnutí oddělení dopravy a silničního hospodářství kroměřížské radnice.

První etapa prací začala v září a skončí 30. listopadu 2017, druhá začne po zimě 1. dubna 2018 a skončí 30. června příštího roku. Třetí etapa, kdy bude silnice III/36741 uzavřena úplně, je plánována na období od 1. července do 31. srpna 2018. Uzavřena bude navíc i na jeden víkend v září či v říjnu příštího roku, kdy bude pokládán finální nový povrch vozovky. Objízdná trasa povede ze Sulimova do Kvasic, Bařic a Vrbky.

Podle webu Ředitelství silnic Zlínského kraje (http://www.rszk.cz/?zobraz_aktualitu=506&grafika=0) se bude opravovat úsek o celkové délce 1250 metrů. Náklady činí více než 23 milionů korun. První dva úseky dlouhé asi 400 metrů se budou opravovat za částečné uzavírky silnice, která bude průjezdná po polovině vozovky a dopravu budou řídit semafory. Při práci na třetím úseku podél zárubní zdi je nutná úplná uzavírka.

Sdílejte článek

Tisknout článek