Šikovné ruce a nadšení přihlížející – to bylo setkání lidových umělců

| 26.08.2014 | Mgr. Pavel Zrna

Tiskové zprávy

Příjemné počasí začínajícího babího léta a velký zájem ze strany veřejnosti provázely Dvoudenní setkání amatérských lidových umělců, které o předposledním prázdninovém víkendu hostilo kroměřížské Velké náměstí.

Lidé tu mohli na vlastní oči vidět, jak pod rukama zručných řemeslníků vznikají výrobky, které by se daly nazvat spíše uměleckými dílky. 

V jednotlivých stáncích bylo možné při práci sledovat keramika a hrnčíře, krajkářky či dráteníky a drátenice a také dámy, bez jejichž výšivek by se neobešly kroje z nejrůznějších oblastí.

Ti, na jejichž šikovné prsty se soustředily pohledy stovek návštěvníků zmíněného setkání, se do Kroměříže sjeli z blízkého i vzdálenějšího okolí a část řemeslníků dorazila ze spřáteleného Ružomberka.

Akce se totiž konala v rámci mikroprojektu s názvem „Kroměříž – Ružomberok, města UNESCO a lidové kultury“.

V pátek 22. a v sobotu 23. srpna se tak Kroměřížané i návštěvníci města mohli na vlastní oči přesvědčit, že pověstná česko-slovenská zručnost a tvořivost stále žije a má své pokračovatele.

Součástí programu bylo také kulturní vystoupení, o něž se postaraly lidové soubory - kroměřížský Moravan a folklorná skupina Smrečany.

Sdílejte článek

Tisknout článek