Sérii rozhovorů Pivec Pokec zahájilo povídání s dirigentem Netopilem

| 26.02.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Dům kultury v Kroměříži připravil sérii živých streamovaných rozhovorů se zajímavými osobnostmi s názvem Pivec Pokec. Debaty totiž probíhají v prostorách Klubu Starý pivovar, kterému mnozí Kroměřížané říkají zkráceně „pivec“. První známou osobou odpovídající v on-line streamu na dotazy, které kladl ředitel Domu kultury Pavel Sedláček, byl kroměřížský rodák, dirigent Tomáš Netopil.

„Nelehká covidová doba neumožňuje konání kulturních a společenských akcí v tradiční podobě a nutí pořadatele projektů pro veřejnost realizovat programy, u nichž je to technicky možné, alespoň prostřednictvím internetu. Diváci i hlavní protagonisté tak sice přicházejí o přímý vzájemný kontakt, ovšem obě strany ocení skutečnost, že akce proběhla v reálném čase,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

Rozhovor s Tomášem Netopilem mohli zájemci vidět v přímém přenosu a pro ty, kteří neměli možnost ho sledovat, je záznam k dispozici na kanálu youtube, kde má během pár prvních dní bezmála 400 zhlédnutí. Na facebooku pak projekt Pivec Pokec zaznamenalo během prvních pěti dnů téměř jedenáct tisíc lidí. Cílem je seznámit diváky prostřednictvím pohodového povídání v klubovém baru Starého pivovaru s osobnostmi, které mají ke Kroměříži osobní nebo pracovní vztah. Prezentují také svůj zajímavý životní příběh.

„Zároveň jsme chtěli diváky a posluchače pozvat dovnitř do Starého pivovaru, ukázat jim, jaké pohodové prostředí tu na ně čeká, až nám jednou umožní protiepidemická opatření otevřít naplno,“ doplnil ředitel Domu kultury Pavel Sedláček.

Další osobnostní, která přijde do Klubu Starý pivovar hovořit o svém životě, práci a koníčcích, bude Marek Dvorník, kroměřížský lektor společenského tance, pořadatel tanečních kurzů pro dospělé i mládež, jimiž prošly tisíce Kroměřížanů. Dvorník je rovněž mistrem České republiky profesionálů ve společenském tanci, trenérem, choreografem, moderátorem a pořadatelem řady sportovně společenských akcí.

Živý přenos rozhovoru je připravený na pátek 5. března. Zájemci jej mohou - stejně jako úvodní díl - sledovat v 10 hodin nebo kdykoliv později na kanálu youtube a facebookových stránkách Domů kultury a Klubu Starý pivovar.

Sdílejte článek

Tisknout článek