Série divadelních představení přinese komedie i výlet do minulosti české popmusic

| 17.05.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Podzimní divadelní cyklus 2023 tvoří čtyři představení – po čtyři měsíce se mohou abonenti předplatitelského cyklu těšit na čtyři soubory přivážející do Kroměříže čtyři kulturní zážitky. Na pódiu divadelního sálu Domu kultury v Kroměříži se představí divadla NoD, Palace, Činoherní klub i soubor společnosti Pantheon production. „Předplatitelský cyklus divadelních představení dává Kroměřížanům možnost, jak bez dlouhého a mnohdy problematického cestování navštívit kvalitní divadelní kusy a vidět na vlastní oči známé herecké osobnosti. Patří tak právem dlouhodobě k nejzajímavějším a nejvyhledávanějším projektům, které Dům kultury připravuje,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Cyklus zahájí v úterý 12. září představení The Legend of Lunetic rozehrávající příběh jedné z nejúspěšnějších kapel v dějinách české populární hudby. Příběh kapely, která vznikla omylem, příběh generace, která na její hudbě vyrostla, příběh zkoumající příčinu jejího úspěchu i jejího konce. Ve hře divadla NoD se představí Ladislav Karda, Janek Lesák, Martin Cikán, Jan Strýček a další. 

V pořadí druhým představením bude v úterý 24. října komedie Sarah Page K.Š.E.F.T. v podání herců Činoherního klubu. Hra má v podtitulu uvedeno, že je daleko vtipnější a vážnější, než by se dalo čekat…Milující rodiče v ní objednají pro svého mírně autistického syna k jeho pětadvacátým narozeninám prostitutku, aby ho připravila o panictví a pomohla mu tak udělat další krok k dospělosti. Ale každý z protagonistů si od její návštěvy slibuje něco jiného. V režii Ondřeje Sokola účinkují Lucie Žáčková, Martin Finger, Václav Šanda a Sandra Černodrinská.

Listopadovým představením bude komedie Erica Assouse Štěstí. Ve středu 22.11. přijedou do Kroměříže Lucie Vondráčková a Hynek Čermák. Svižná a vtipná komedie pro muže a ženu nepostrádá ani vážnější tóny. Popisuje náhodné setkání dvou lidí, kteří se nesmírně přitahují, ale jejich názory jsou na hony vzdálené. Spojuje je snad jen strach ze stárnutí a ze samoty a rozhodnutí, že zkusí štěstí spolu. 

Situační komedie Gilese Dyreka Benátky pod sněhem uzavře podzimní sérii představení v pondělí 18. prosince. Ve hře o přátelské večeři dvou, z nichž jedni mají před svatbou a druzí možná před rozchodem, hrají Lucie Štěpánková, Filip Cíl, Veronika Arichteva a Jaromír Nosek. 

Předprodej vstupenek bude zahájen 30. května v 16 hodin v pokladně Domu kultury v Kroměříži, kdy se budou prodávat sudé řady. Ve stejný den pak bude v 18 hodin zahájený on-line prodej na www.dk-kromeriz.cz  míst v řadách lichých. Od 31. května bude prodej probíhat dle běžného režimu. Počet vstupenek na jednu osobu je omezený na maximálně čtyři kusy.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek