Senior taxi bude od ledna i v Kroměříži

| 13.12.2016 |

Tiskové zprávy

Spolehlivě a včas k lékaři či na úřad – to je hlavní motto Senior taxi - nové služby pro seniory z Kroměříže a místních částí města, která bude spuštěna od ledna 2017 zatím ve zkušební lhůtě.

Tato služba bude určena především a výhradně pro všechny místní seniory nad 70 let pro zvýšení jejich mobility a její součástí bude i asistence při nastupování a vystupování z vozidla.

Provozovatelem Senior taxi budou Sociální služby města Kroměříž, které k tomuto účelu dostaly od vedení města do výpůjčky bílou Škodu Octavii. Toto vozidlo zatím není upraveno pro převoz handicapovaných osob. Právě zkušební provoz ukáže, jak velký zájem o tuto službu z řad penzistů bude a zda případně vzejde požadavek k pořízení speciálně upraveného vozidla.

Projekt, jehož obdobný model funguje již v mnoha jiných městech po celé republice, má jasně stanovená pravidla. Vzhledem k tomu, že se počítá s využitím převážně na cestu k lékaři či na úřad, bude služba fungovat v pracovní dny od pondělí do pátku od 6.30 do 15 hodin. Objednat Senior taxi bude možné telefonicky několik dnů dopředu, minimálně však jeden den předem pouze v pracovní dny v čase od 8 – 14 hodin.

Cena dopravy je stanovena ve výši 15 Kč za kilometr a 120 Kč za hodinu čekání. V případě, že pojede více osob najednou, platí jednotná taxa pro všechny a o náklady se mohou podělit.

Od pondělí 2. ledna již bude možné domluvit telefonické objednávky na čísle 601 086 101 a od úterý 3. ledna bude taxi pro seniory připraveno pro první zájemce.

Sdílejte článek

Tisknout článek