Sbírka pod vánočním stromem pomůže dětem – žákům speciálním školy i těm z dětského domova

| 30.10.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Pod vánočním stromem na Velkém náměstí bude letos opět umístěna pokladnička. Do ní budou moct po celé čtyři adventní týdny a vánoční svátky Kroměřížané i návštěvníci města přispět libovolnou částkou. Výtěžek tradiční vánoční sbírky bude po Novém roce rozdělený napůl a stejnou částku získají dvě neziskové organizace působící v Kroměříž – spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž.

„Předvánoční a vánoční období je časem obdarovávání, obdobím hojnosti, velkorysosti, vstřícnosti. Proto věřím, že se opět podaří vybrat pěknou částku, že lidé budou štědří. Že rádi pomohou těm, kteří pomoc a podporu potřebují, váží si jí, budou za ni vděční a darované peníze smysluplně využijí,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž jsou tradičními příjemci peněz z vánoční sbírky, obě organizace pořádají sbírku pod vánočním stromem již několik let. Korálky využijí obnos ze sbírky k úhradě nákladů na zabezpečení dopravy žáků ZŠ a MŠ speciální Kroměříž, F. Vančury. Dětský domov Kroměříž peníze z vánoční sbírky využije k pořádání sportovní, kulturní a zájmové činnosti dětí a rovněž z těchto prostředků hradí dětem letní tábory a pobyty.

V loňském roce vynesla vánoční sbírka více než 52 tisíc korun, v roce 2021 to bylo 49 tisíc, v roce 2020 48 tisíc korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek