S dotacemi z programu Nová zelená úsporám Light poradí místní akční skupiny

| 05.01.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Ministerstvo životního prostředí spouští nový program Nová zelená úsporám Light. Je určený pro sociálně slabé rodiny a jednotlivce, kteří chtějí snížit energetickou náročnost svých obydlí, ale nemohou si dovolit investice do potřebných úprav. „Příjem žádostí bude zahájen 9. ledna 2023. S vyřizováním žádostí zájemcům pomohou pracovníci místních akčních skupin (MAS) Jižní Haná a Hříběcí hory,“ uvedla Vladimíra Vondráčková, kroměřížská radní a ředitelka obecně prospěšné společnosti Jižní Haná.

Program je určen pro vlastníky a spoluvlastníky rodinných domů či trvale obývaných rekreačních staveb z řad seniorů, lidí pobírajících dávky na bydlení i invalidního důchodu 3. stupně. Podmínkou je, aby v době podání žádosti byl objekt ve vlastnictví žadatelů a ti v něm měli současně trvalý pobyt, a to déle než od 12. září 2022. „Nová zelená úsporám Light má přinést prostředky na zateplení a renovace nízkopříjmovým domácnostem, které jsou nejvíce ohroženy energetickou chudobou. Je to šance pro občany, kteří by vlastními silami tyto úpravy svých domovů realizovat nezvládli,“ dodal místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka.

Žadatelé mohou peníze vynaložit zejména na renovace menšího rozsahu. „Mohou například zateplit fasádu, střechu, podlahu nebo strop. Stát přispěje také na výměnu oken a vchodových dveří. Na jeden rodinný dům takto mohou zájemci získat až sto padesát tisíc korun,“ doplnila Vondráčková. Zájemci o bližší informace se mohou obrátit na pracovníky MAS Jižní Haná e-mailem na adresu infomasjiznihana.cz či telefonicky na číslo 573 502 708, nebo mohou kontaktovat MAS Hříběcí hory e-mailem na adresu marcela.kubickovahribecihory.cz či telefonicky na číslo 734 435 218. Poradenství od pracovníků MAS je poskytováno zdarma.

Informace o programu jsou zveřejněny na internetové adrese https://novazelenausporam.cz/nzu-light/.

Sdílejte článek

Tisknout článek