Rozsvícením vánočního stromu jsme přivítali advent

| 25.11.2016 |

Tiskové zprávy

Už jen pár dnů nás dělí od první adventní neděle a předvánoční přípravy se přiblížily na dosah. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Velkém náměstí, které tak symbolicky zahájilo příchod adventu, si ve čtvrtek 24. listopadu 2016 nenechaly ujít stovky Kroměřížanů.

Spolu s vánočním stromem se rozzářila i vánoční světelná výzdoba v historickém centru města a jeho blízkém okolí.

Hlasitým odpočítáním doprovázeným bouřlivým potleskem z přeplněného Velkého náměstí tak krátce před 17 hodinou vánoční strom slavnostně rozsvítil starosta města Kroměříž Jaroslav Němec.

„Je příjemné vidět Vás tu všechny v tak hojném počtu a přeji Vám všem krásné a klidné Vánoce bez zbytečného shonu. V týdnu od 12. do 17. prosince se na Vás budu těšit v prostorách radničního dvora, kde bude připraveno pro děti i dospělé umělé kluziště, promítání filmů a spousta zimní zábavy“, sdělil starosta města Jaroslav Němec v posledních minutách před rozsvícením vánočního stromu a zároveň tak občany pozval na předvánoční akce, které budou v letošním roce probíhat i na radničním dvoře.

A k předvánoční atmosféře neodmyslitelně patří horký punč, svařák, vánoční dekorace nebo tradiční regionální dobroty. Tohle vše a ještě spousta dalších lákadel bylo v nabídce mikulášského jarmarku, jenž byl součástí včerejšího doprovodného programu slavnostního rozsvěcení a který pokračuje i dnes.

Děti se dočkaly i skupinky čertů s andělem a Mikulášem, svou zručnost si mohly prověřit v tradičních tvořivých dílničkách a hudba a zpěv jich provázely až do večerních hodin.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek