Rozsvícení vánočního stromu bude předzvěstí začínajícího adventu

| 20.10.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Vánoční strom na Velkém náměstí se letos rozsvítí ve čtvrtek 23. listopadu. Slavnostní okamžik, který je potvrzením blížících se vánočních svátků a jehož se každoročně účastní tisíce návštěvníků a diváků, bude součástí programu v duchu tradičních ladovských svátků. „Rozzářený vánoční strom před budovou radnice na Velkém náměstí symbolizuje nadcházející období adventu, blížící se svátky, čas vánoční pohody, přátelských a rodinných setkání i obdarovávání. Okamžik jeho rozsvícení je proto velmi důležitý a doufám, že ani letos si jej Kroměřížané nenechají ujít,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

V odpoledním programu pro celou rodinu s názvem Tradiční české Vánoce, který začne v 15,30 hodin, vystoupí klaun Albertík a jeho vánoční maskotí kamarádi, andílci, čertíci a sněhulák Kulička i ponocný Třebek. O hudební stránku programu se postará zpěvačka Marta Vančová a cimbálová muzika Studánka a celým programem provede návštěvníky moderátor Bořek Slezáček. Samotné rozsvícení vánočního stromu s neopomenutelným odpočítáváním dojde v 16,30 h.

Poté, co se strom na Velkém náměstí rozzáří, bude druhou částí pokračovat program Tradiční české Vánoce. V 18.15 hodin pak zahraje známé rockové i popové hity v netradičním podání Ukulele Orchestra jako Brno. Po celý den se bude na Velkém náměstí konat adventní jarmark, kde prodejci ve stáncích nabídnou zájemcům vánoční a adventní zboží, dárky, ozdoby, svíčky a samozřejmě také bohaté občerstvení, punče, svařáky a další dobroty, které návštěvníky uvedou do adventní nálady a chutěmi a vůněmi připomenou blížící se svátky.

Adventní čas na Velkém náměstí dále rozzáří 1. prosince příjezd Coca-Cola vánočního kamionu a předvánoční program bude pokračovat od 9. do 21. prosince tradičními trhy Šťastné a veselé s každodenním programem.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek