Rozsah zimní údržby se v Kroměříži nemění

| 12.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Plán zimní údržby na nadcházející období se v Kroměříži oproti minulé zimě nezměnil. „Kroměřížské technické služby se tak budou nadále starat o asi 120 kilometrů chodníků a zhruba 80 kilometrů komunikací,“ popsal starosta Jaroslav Němec.

Podle Vlastimila Foltýna z odboru služeb se na nadcházející zimu nepořizovala žádná nová technika na zimní údržbu. Technické služby ji nadále budou zajišťovat pomocí dvou sypačů, pěti multikár a šesti kusy další techniky včetně dvou chodníkových fréz či traktoru s radlicí. „Přechody pro chodce, zastávky autobusů a prostory kolem škol a dalších veřejných budov se uklízejí ručně,“ uvedl Foltýn.

Na ošetření chodníků a komunikací se bude používat sůl, solanka i inertní materiál. Zajímavostí je, že pro údržbu lávky pro pěší přes řeku Moravu platí striktní zákaz používání soli.

Zimní údržba v loňském roce stála město 3,9 milionu korun. „Náklady za zimní měsíce letošního roku, to jest od ledna do konce března 2019, činily zhruba 4,5 milionu korun,“ doplnila Pavla Cielecká z odboru služeb. Další peníze si letos vyžádá ještě údržba chodníků a komunikací na konci roku.

Sdílejte článek

Tisknout článek