Rok oslav 760 let trvání Kroměříže zahájí novoroční koncert

| 09.12.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Kulturní dění roku 2023 plného významných výročí týkajících se města Kroměříže zahájí Novoroční koncert. Uskuteční se 11. ledna 2023 v 18 hodin v divadelním sále Domu kultury v Kroměříži. „Slavnostní Novoroční koncert bude důstojným zahájením oslav, které se týkají samotného města, Arcibiskupského zámku a zahrad i některých významných osobností spjatých s Kroměříží. Kromě již zmíněného Novoročního koncertu a dalších cyklů vážné hudby, které budou mít slavnostnější ráz, jsou připravené výstavy, přednášky, besedy a samozřejmě tradiční projekty, na něž jsou Kroměřížané zvyklí z minulých let a na kterých se budou podílet různí pořadatelé,“ řekl radní Jiří Kašík.

V programu slavnostního koncertu se představí Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením dirigenta Františka Macka. Zlínští filharmonici zahrají v první části večera díla Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse, Bedřicha Smetany či Franze Lehára. Druhá polovina koncertu pak bude patřit melodiím Johanna Strausse mladšího. Vstupenky na Novoroční koncert jsou již v prodeji na pokladnách Domu kultury, nebo online prostřednictvím internetové stránky: www.dk-kromeriz.cz/novorocni-koncert. ;

Kroměříž si v roce 2023 připomíná 760 let svého trvání, 25 let od zápisu Arcibiskupského zámku a zahrad na seznam UNESCO, 330. výročí úmrtí hudebního skladatele P. J. Vejvanovského, 150. výročí narození malíře Maxe Švabinského i 140. výročí narození dirigenta Václava Talicha.

Sdílejte článek

Tisknout článek