Reprezentační ples města Kroměříže a Radia Kroměříž se vydařil

| 18.01.2016 |

S noblesou i pověstným anglickým humorem se nesl Reprezentační ples města Kroměříže a Radia Kroměříž, který v pátek 15. ledna zahájil plesovou sezonu v Domě kultury v Kroměříži.

Setkání i celý program ve stylu Jamese Bonda pak přivedl na pověstný vrchol oblíbený gentleman Meky Žbirka.

Celý ples, který se nesl v anglickém duchu, zahájil akčně sám James Bond v podání Leoše Slaměny a jeho krásná Bond girl Daniela Zedníčková, moderátoři Radia Kroměříž.

Stovky návštěvníků přivítal starosta Kroměříže Jaroslav Němec slavnostním přípitkem - drinkem Vesper, který číšník dle pokynů před zraky diváků protřepal, ale nemíchal.

Poté již začal samotný program, v němž nechyběla hudba, tanec ani krása.

K tanci a poslechu hrály celý večer čtyři živé kapely včetně cimbálové muziky.

Dojem z celého slavnostního večera pak umocnilo hodinové vystoupení skvělého slovenského zpěváka a několikanásobného slavíka Mekyho Žbirky.

V jeho vystoupení nechyběla pověstná anglická noblesa, humor, ale především skvělé písničky, které si s ním zazpíval celý sál.

„Celý večer byl fantastický, program opravdu vychytaný a samozřejmě vystoupení Mekyho nemělo chybu. Když mi zahrál Atlantidu, byla jsem naprosto spokojená,“ zhodnotila večer jedna z návštěvnic Jana Vlková.

I starosta Kroměříže Jaroslav Němec, jeden z hostitelů večera, vyjádřil spokojenost s průběhem plesu. „Potěšil mě velký zájem o účast na plese, myslím, že jeho návštěvníci mohli být spokojeni s bohatým kulturním programem. Za vrchol večera pak považuji vystoupení takové hvězdy jako je Meky Žbirka,“ uvedl s potěšením Němec s tím, že obzvlášť mu udělala radost věta, kterou pronesl Žbirka před plným společenským sálem na úvod svého hitu Biely kvet, když řekl: „ Keď sa ma budú pýtať, vždy poviem, že Kroměříž je dobrá destinácia“.