Relaxační zónou prošlo několik tisíc lidí, zaujala tančírna

| 07.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Několik tisíc lidí navštívilo o letních prázdninách relaxační zónu na Velkém náměstí. V centru města nabízela odpočinek i zábavu od 22. června až do konce prvního zářijového víkendu, kdy se konaly oslavy 760 let trvání Kroměříže. „Relaxační zóna má své pravidelné návštěvníky z řad obyvatel města a samozřejmě ji vyhledávají také turisté. Byli jsme zvědaví, co udělá změna místa, kdy se zóna poprvé přesunula na stranu náměstí k muzeu. Ohlasy byly většinou kladné, návštěvnost je mírně stoupající,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Přípravu a organizaci relaxační zóny, která byla letos otevřena již pošesté, zajistil Dům kultury v Kroměříži. Provozovatelem byl opět Piano Club Martina Heinze. „Tradičně nejvíce navštěvované bývají koncerty a letos i novinka v podobě tančírny pod širým nebem. Pořádání všech aktivit přálo i nové umístění zóny, ve kterém byl dříve stín,“ poznamenal ředitel Domu kultury Pavel Sedláček. Kromě tančírny se v tomto roce poprvé konal i dopolední program v podobě tanečních a pohybových aktivit. „Premiéru měly i některé místní spolky a kroužky, například Gradace,“ dodal Sedláček.

Kromě výše zmíněných aktivit nechyběly ani akce, na které jsou pravidelní návštěvníci zóny zvyklí, jako jsou třeba dětské dílničky a hudební vystoupení. Pro děti byly k dispozici šlapací káry a tradičně také hry, jako je velké Člověče, nezlob se, badminton, stolní tenis i herní koutek s hračkami na travním koberci. Pro návštěvníky zóny byly připraveny k posezení stoly s židlemi pod slunečníky, lavičky i opalovací lehátka. Atmosféru zóny dotvářela mobilní zeleň.

Smyslem relaxační zóny je oživit plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty.

Sdílejte článek

Tisknout článek