Relaxační zóna pošesté oživí Velké náměstí

| 19.04.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Ani letos v létě nepřijdou Kroměřížané a návštěvníci města o příjemné posezení s občerstvením a programem na Velkém náměstí. Relaxační zóna bude v centru města fungovat od 22. června do 31. srpna. Její přípravu a organizaci zajistí Dům kultury v Kroměříži a provozovatelem bude opět Piano Club Martina Heinze. „Pan Heinz spolupracuje na organizaci a provozu Relaxační zóny každoročně. Věřím tedy, že i letos, pošesté, bude vše probíhat v pořádku a ke spokojenosti návštěvníků. Provozovatel má tradičně na starost prodej občerstvení, pořádek v zóně a spolupracuje také na programu,“ řekl radní Jiří Kašík.

Relaxační zóna na Velkém náměstí zabere plochu zhruba 200 metrů čtverečních. Základem zóny budou dva city moduly, které budou plnit funkci denního baru a zázemí pro vystupující. Pro návštěvníky budou připraveny k posezení stoly s židlemi pod slunečníky, lavičky i opalovací lehátka. K dispozici bude wi-fi připojení zdarma a samozřejmostí je mobilní zeleň i herní koutek s hračkami na travním koberci. Zajištěny budou také odpadkové koše a toalety.

Návštěvníci se mohou těšit na některé novinky v programu. Na letošní léto je připravena Open air tančírna, tedy letní tančírna pod širým nebem. Průvodce a lektor v jedné osobě, taneční mistr Marek Dvorník vyzve třikrát v průběhu léta k tanci návštěvníky zóny bez ohledu na věk a taneční zkušenosti. Pro děti budou k dispozici v termínech daných v programu šlapací káry. Chybět nebudou ani akce, na které jsou pravidelní návštěvníci zóny zvyklí, jako třeba dětské dílničky a hudební vystoupení. Pokud se chce někdo zapojit do programu se svými nápady a aktivitami, ať už jednotlivec či spolek, klub, busker, kapela, může se ozvat na e-mail: nehodova@dk-kromeriz.cz.

Smyslem relaxační zóny je oživit plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé a bude jistě vítaným zpestřením letních měsíců ve městě.

Sdílejte článek

Tisknout článek