Relaxační zóna na Velkém náměstí nabídne oddech i zábavu

| 07.06.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Po roční přestávce zaviněné koronavirem se na Velké náměstí opět vrátí oblíbená relaxační zóna. „Obyvatelům i návštěvníkům Kroměříže nabídne příjemný odpočinek, zastíněné posezení, dobré občerstvení, ale také téměř každodenní program pro děti i dospělé,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Relaxační zóna otevírá 28. června a v provozu bude až do konce srpna.

Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Zajištěno bude občerstvení, provoz zóny a doprovodný program. Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé.

Na Velkém náměstí zabere plochu kolem 200 metrů čtverečních. Tvořit ji kromě dvou city modulů budou lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dva dřevěné stánky pro zázemí, mobilní zeleň i herní koutek. Zajištěny budou také odpadkové koše a toalety. Novinkou budou vratné kelímky s motivem města Kroměříže, nový bude i koberec s umělou trávou a některé hrací prvky pro děti včetně velkého Člověče, nezlob se.

Program bude zveřejněn na facebookové stránce relaxační zóny https://www.facebook.com/relaxacnizonakromeriz i na internetových stránkách www.kromeriz.eu.
Město provozovalo relaxační zónu už třikrát, loni na Velkém náměstí kvůli epidemii koronaviru nebyla. Relaxační zóna bývá vítaným zpestřením letních měsíců ve městě. Během léta nabízí kromě posezení v samotném centru historického města také asi 80 kulturních a sportovních akcí, dílniček a workshopů pro děti i dospělé.

Sdílejte článek

Tisknout článek