Relaxační zóna na Velkém náměstí nabídne oddech i zábavu

| 17.06.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice i v letošním roce připravuje oblíbenou relaxační zónu na Velkém náměstí. „Občanům Kroměříže i turistům nabídne příjemný odpočinek, zastíněné posezení, kvalitní občerstvení, ale také téměř každodenní program pro děti i dospělé. Novinkou bude soutěž amatérských skupin a hudebníků nazvaná R – faktor Kroměříže,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec. Relaxační zóna otevírá 29. června a v provozu bude až do konce srpna.

Smyslem relaxační zóny je oživit centrální plochu Velkého náměstí během hlavní turistické sezony a vytvořit zde příjemné zázemí pro místní i pro turisty. Zajištěno bude občerstvení, provoz zóny a doprovodný program. Zóna bude opět sloužit k odpočinku, posezení i k pořádání pohybových aktivit, kulturních akcí či dílniček pro děti i dospělé.

Na Velkém náměstí zabere plochu kolem 200 metrů čtverečních. Tvořit ji kromě dvou city modulů budou lavičky, stolky a židle, lehátka, zastínění, wi-fi připojení, dřevěný stánek pro zázemí, mobilní zeleň i herní koutek. Zajištěny budou také odpadkové koše a toalety a podobně jako loni i vratné kelímky s motivem města Kroměříže. Dětem udělá radost koberec s umělou trávou a hrací prvky včetně velkého Člověče, nezlob se.

Program bude zveřejněn na facebookové stránce relaxační zóny https://www.facebook.com/relaxacnizonakromeriz i na internetových stránkách www.kromeriz.eu.

Město provozovalo relaxační zónu už čtyřikrát, v roce 2020 na Velkém náměstí kvůli epidemii koronaviru nebyla. Relaxační zóna bývá vítaným zpestřením letních měsíců ve městě. Během léta nabízí kromě posezení v samotném centru historického města také desítky kulturních a sportovních akcí, dílniček a workshopů pro děti i dospělé.

Program letos oživí zmíněná soutěž amatérských skupin a hudebníků R – faktor Kroměříže. Na Velkém náměstí se budou moci představit každou středu. Návštěvníci akce vždy skupinu či umělce ohodnotí. Město nikterak neomezuje žánry.

Nutné je předchozí přihlášení e-mailem na adrese marcela.nehodovamestokm.cz, kde zájemci získají podrobnější informace. Vítězného interpreta určí hlasování diváků na facebooku relaxační zóny. Kromě věcné ceny v podobě částky 5000 korun se vítězná skupina či umělec může těšit také na vystoupení na některé z akcí města.

Sdílejte článek

Tisknout článek