Rekonstrukce domu v Havlíčkově ulici je hotová, město nabízí startovací byty pro mladé

| 11.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice dokončila přestavbu někdejšího sídla bývalé vojenské správy v Havlíčkově ulici na byty. „Budova je řádně zkolaudována. Byty o velikosti 1+kk a 2+kk nabízíme jako startovací mladým lidem, jednotlivcům i rodinám, kteří pracují a na začátku svých kariér ještě nemají dostatek prostředků na to, aby si pořídili vlastní bydlení. Ve startovacím bytě peníze uspoří, a přitom budou bydlet v moderním zcela zrekonstruovaném domě v kolektivu mladých nájemníků,“ poznamenal starosta Tomáš Opatrný.

Byty jsou určené pro lidi ve věku od 18 do 35 let. „Chceme podpořit mladé lidi, kteří si v Kroměříži našli práci, ale nenašli bydlení odpovídající kvality a za příznivou cenu. Nabídka by mohla oslovit jednotlivce, kteří například do našeho města za prací nyní dojíždějí, mladé páry či rodiny s malými dětmi. Přáli bychom si, aby mladí lidé z Kroměříže neodcházeli. Nové startovací byty by k tomu mohly přispět,“ doplnil místostarosta Pavel Motyčka s tím, že zájemci si budou moci byty prohlédnout ve středu 30. srpna 2023 od 14 hodin do 19 hodin.

Pokud se zájemce rozhodne pronajmout si startovací byt, může podat žádost v pracovní dny na podatelně Městského úřadu Kroměříž, datovou schránkou bg2bfur či v úřední hodiny v pondělky a středy na odbor sociálních věcí a zdravotnictví k rukám Vratislava Snídala, sociálního pracovníka na úseku bytového hospodářství, jenž má příjem žádostí na starosti a který současně poskytuje podrobnější informace (osobně v budově D úřadu v ulici 1. máje 533, telefonicky na čísle 573 321 164 nebo e-mailem na adresu vratislav.snidalmestokm.cz).

V domě bývalé vojenské správy je k dispozici 18 bytů o výměře 1+kk a sedm bytů 2+kk. Žadatel musí splnit podmínky pro přidělování startovacích bytů. Kromě výše zmíněného věku to je například vymezený měsíční příjem (nejedná se o sociální byty), fakt, že žadatel nevlastní nemovitost určenou k bydlení, není dlužníkem města a není ani v insolvenčním nebo exekučním řízení. Byty velikosti 2+kk jsou určeny žadatelům, kteří mají ve své péči alespoň jedno nezletilé dítě. Pokud bude mít o byty zájem více žadatelů, kteří naplní všechny podmínky, rozhodne mezi nimi los.

Nájemní smlouva bude uzavřena na jeden rok s možností dvojnásobného prodloužení, tedy celkově nejdéle na tři roky. Výše nájemného bude v prvním roce užívání bytu činit 150 korun za metr čtvereční měsíčně, ve druhém roce 200 korun za metr čtvereční a ve třetím 250 korun za metr čtvereční. Podmínky pro přidělování bytů jsou na webu města na odkazu https://www.mesto-kromeriz.cz/urad/lide-a-organizace-mesta/mestsky-urad/odbor-socialnich-veci-a-zdravotnictvi/potrebuji-si-vyridit/.

V přízemí objektu bude sídlit městská policie, která se do Havlíčkovy ulice přestěhuje ze stávajícího sídla na Velkém náměstí. Stavbaři začali budovu bývalé vojenské správy přestavovat v srpnu 2021. Veřejnou zakázku na tuto akci získala společnost VW Wachal z Kroměříže. Náklady se pohybují kolem 145 milionů korun. Jde tak o jednu z největších investic radnice za poslední léta. Město má na akci přislíbené dotace od Zlínského kraje a z evropských fondů v celkové výši zhruba 38 milionů korun.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek