Ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková získala nejvyšší knihovnické ocenění

| 11.09.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Sdružení knihoven ČR a Nadace knihoven udělily ředitelce Knihovny Kroměřížska Šárce Kašpárkové Medaili Zdeňka Václava Tobolky za významný přínos k rozvoji českého knihovnictví. „Paní Kašpárková je dlouholetou ředitelkou naší knihovny, která díky její péči vzkvétá a rozvíjí se. Ocenění je ve správných rukou,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Cena je pojmenována po jednom ze zakladatelů tuzemského knihovnictví. „Dívala jsem se na seznam oceněných a je pro mě velkou ctí být mezi těmito osobnostmi. Je to nejvyšší ocenění v oboru, moc si ho vážím. Beru to ale především jako ocenění práce všech zaměstnanců naší knihovny. Díky nim patříme mezi nejlepší knihovny v celé České republice,“ řekla Kašpárková.

V čele kroměřížské knihovny stojí od roku 1991. Zažila tak například stěhování knihovny z budovy v Kollárově ulici do prostor bývalého kina na Slovanském náměstí v roce 1998 i převod knihovny na město v roce 2003. Knihovna se za dobu jejího působení proměnila v moderní zařízení, které momentálně slouží více než 7000 čtenářů a spravuje fond čítající zhruba 250.000 kusů knih.

Sdílejte článek

Tisknout článek