Radniční schodiště prochází rekonstrukcí

| 29.09.2016 |

Tiskové zprávy

Stavební úpravy se nevyhýbají ani objektům Městského úřadu. Zub času zde zanechává viditelné stopy, které je třeba odstranit, obzvlášť pokud se jedná o kulturní památku, jakou kroměřížská radnice bezpochyby je.

Plánované stavební úpravy, které započaly před několika dny, se týkají pouze zastavěné části objektu a nebudou prováděny žádné výkopové práce na přilehlých chodnících.

Nyní je v plném proudu první fáze stavebních úprav, která se dotýká čelního schodiště vedoucí z obřadní síně. Nové schodišťové stupně budou osazeny novými kamennými deskami a zároveň dojde k opravě poškozené omítky a kamenných prvků.

Předpokládaný termín ukončení opravy čelního schodiště je přibližně za tři týdny. „Svatebčané mají možnost využít při odchodu z obřadní síně boční schodiště, které i minulou sobotu, kdy se konala první svatba po započetí rekonstrukce čelního schodiště, využili“, sdělila pracovnice matriky městského úřadu Kroměříž.

Druhá fáze rekonstrukce se bude týkat bočního schodiště, na kterou pak navážou stejné stavební úpravy hlavního vstupu do radniční budovy.

V poslední etapě stavebních prací se opraví poškozené omítky v bočním podloubí. Očistí se pískovcová podlaha včetně penetrace a do stávajících dřevěných vývěsek se osadí LED osvětlení s napojením na současné elektro osvětlení.

Předpokládaný termín dokončení všech čtyř etap plánované rekonstrukce je nejpozději  v průběhu prosince 2016.


Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek