Radnice zrekonstruuje dětská hřiště v Kroměříži a v části města Vážany

| 01.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice připravuje rekonstrukci dalších šesti dětských hřišť v Kroměříži a v části města Vážany. „Největší obnova se týká právě zmíněného hřiště ve Vážanech, kde bude instalováno pět prvků. S modernizací dětských hřišť budeme nadále pokračovat. Vedení města totiž záleží na tom, aby si děti hrály na hřištích vybavených atraktivními, ale i bezpečnými prvky,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

O rekonstrukci hřišť se postará společnosti LUNA PROGRESS ze Zdenic v Jihočeském kraji. Náklady činí necelých 500 tisíc korun. „Předpokládaná hodnota zakázky přitom byla 900 tisíc korun. Vysoutěžilo se výrazně levněji, a tak budeme moci modernizovat více hřišť nebo ušetřené peníze investovat do jiných, pro občany potřebných oblastí,“ poznamenal starosta Tomáš Opatrný.

Ve Vážanech dělníci instalují lanovou pyramidu, průlezku ve tvaru hrocha, věžičku s plastovou skluzavkou, řetězovou dvojhoupačku a workoutovou sestavu pro děti. Dětský workout bude doplněn i na hřišti v Sadové ulici. Na nové řetězové dvojhoupačky se děti mohou těšit na hřištích v Denkově ulici u hlavní pošty a v ulici U Rejdiště za domem číslo popisné 3726. Na dvou hřištích v ulici Rumunská (čísla popisná 4060 a 4039) budou instalována pružinová plastová houpadla.

„Práce budou zahájeny v těchto dnech a hotovo by mělo být do konce září,“ dodal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Loni na podzim město opravilo hřiště v ulicích Havlíčkova a Páleníčkova a v místních částech Trávník, Bílany a Hradisko. Na řadě dalších dětských hřišť proběhly drobnější opravy.

Sdílejte článek

Tisknout článek