Radnice zaplatí nově za tisk zpravodaje méně peněz

| 06.04.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Kroměřížský zpravodaj bude od květnového vydání tisknout jiná tiskárna než doposud. Předchozímu dodavateli této služby totiž skončila smlouva v březnu. Zakázku na tisk zpravodaje nově získala po výběrovém řízení náchodská společnost Integraf, a to díky nejnižší nabízené ceně. „Náklady na výrobu zpravodaje se v poslední době zvyšovaly vzhledem k narůstajícím cenám energií a hlavně papíru. S ohledem na to, že zpravodaj je dodáván obyvatelům města zdarma, je pro nás snižování nákladů na jeho výrobu velmi důležité,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Náklady na tisk jednoho vydání Kroměřížského zpravodaje v rozsahu 24 stran budou od května nižší o zhruba 13 tisíc korun.

Kroměřížský zpravodaj je důležitým zdrojem informací pro obyvatele Kroměříže i jeho místních částí. Vychází jednou měsíčně a je doručován zdarma do poštovních schránek domácností. Od 1. ledna letošního roku má zpravodaj rozsah 24 stran, dříve to bylo stran 20. Jeho obsah tvoří tiskové zprávy radnice, aktuální informace o dění ve městě, články o připravovaných kulturních akcích a společenských událostech, materiály od příspěvkových organizací, součástí je přehled kulturních a společenských událostí – kulturní servis, pravidelné rubriky jako jsou například Aktuality z klubu seniorů, nabídka nových knih v Knihovně Kroměřížska či přehled narozených dětí či zemřelých obyvatel města. V malé míře je součástí zpravodaje také inzerce.

Sdílejte článek

Tisknout článek