Radnice zadala projekt na nové multifunkční hřiště v místní části Hradisko

| 11.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radní Kroměříže schválili zadání projektové dokumentace na stavbu nového multifunkčního hřiště v místní části Hradisko. Postará se o ni společnost Projektování sportovišť ze Zlína, náklady činí zhruba 200 tisíc korun. „Jsme si vědomi toho, že lidem v Hradisku takové zařízení schází. Multifunkční areály bývají i místem setkávání obyvatel a pořádání společenských akcí, proto považuji tento záměr za důležitý,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Radní měli k dispozici studii proveditelnosti, ze které vyplývaly dvě možné podoby budoucího areálu. Nakonec se přiklonili k variantě s osazením do terénu s gabionovou zdí. Záměr zahrnuje multifunkční hřiště, tedy sportovní plochu s umělým povrchem o rozměrech 22 x 13 metrů, která bude vhodná pro míčové hry, jako jsou například malá kopaná, volejbal, tenis, basketbal či badminton, dětské hřiště s herními prvky, spojovací chodník, kryté posezení se skladem a sociálním zázemím a také oplocení areálu.

Odhadované náklady na stavbu areálu činí podle studie zhruba 8,5 milionu korun. „Není to málo peněz, nicméně pokud se podaří vyřídit všechny potřebné dokumenty, budeme se snažit potřebné prostředky v rozpočtu najít,“ uzavřel Opatrný.

Sdílejte článek

Tisknout článek