Radnice začne stavět víceúčelové hřiště v Kotojedech

| 27.09.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

V Kotojedech ještě na podzim začne stavba nového víceúčelového sportovního hřiště. Zakázku získala společnost sport cité + s.r.o. z Bílovic na Uherskohradišťsku, cena je zhruba 7,2 milionu korun. Hřiště by mělo být dokončeno do 30. května příštího roku. „Jedná se o další multifunkční sportoviště, které vylepší možnosti pro volnočasové aktivity v místních částech Kroměříže,“ uvedl starosta Jaroslav Němec (nezávislý).

V Kotojedech vznikne víceúčelový oplocený areál s umělým povrchem, kde bude možné hrát například malou kopanou, volejbal či tenis. Počítá se i s instalací venkovních fitness prvků, mobiliáře a veřejného osvětlení.

Město nedávno dokončilo stavbu sportovního areálu v části Postoupky. Náklady činily 3,6 milionu korun. Radnice chystá ještě stavbu hřiště v ulici Bedřicha Zelinky na Barbořině za 2,5 milionu korun. V tomto volebním období již vybudovala nová víceúčelová hřiště v částech města Bílany za asi 4,9 milionu korun a Trávník za necelé čtyři miliony korun. Postavila také nové sociální zařízení u sportovního areálu Žlíbek v Těšnovicích za zhruba 1,6 milionu korun.

Naopak stavět se zatím nebude volnočasový areál v místní části Vážany. Důvodem je to, že majitel většiny pozemků v nedalekém areálu cihelny se stavbou nesouhlasí. O budoucím umístění hřiště ve Vážanech se bude jednat. Město také postupně obnovuje prvky na dětských hřištích a buduje nové herní koutky.

Sdílejte článek

Tisknout článek