Radnice začne připravovat 24 investic do oprav městských budov

| 26.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město zahájí projekční přípravy 24 investičních akcí, rekonstrukcí budov a dalších objektů v majetku města. „Jedná se o priority, o opravy, kterým se bohužel nevyhneme. Chceme je mít projekčně připravené tak, abychom je mohli realizovat v letech 2024 či 2025, s tím, že opravy ve školách budeme chtít naplánovat na letní prázdniny,“ poznamenal starosta Tomáš Opatrný. Předpokládané náklady na projekty činí celkem šest milionů korun, náklady na jejich realizaci odhadem převyšují 100 milionů korun.

Mezi připravovanými akcemi je například rekonstrukce interiéru krytého plaveckého bazénu, zateplení bytových domů Lutopecká 1410 a Lutopecká 1411, oprava střechy ve sportovní hale Slavia, oprava střechy zimního stadionu, oprava střech a štítů v Mateřské škole Mánesova či rekonstrukce prvního podzemního podlaží ZŠ Komenského. V ZŠ U Sýpek město plánuje rekonstrukci střechy školy a tělocvičny, odvlhčení zdi budovy podél ulice Smetanova a výměnu rozvodů vody v původní budově, v ZŠ Zachar opravu střechy kotelny, v ZŠ Oskol rekonstrukci elektroinstalace, v Knihovně Kroměřížska rekonstrukci výtahu a v Domě kultury opravu střechy.

Plán investic vyplývá z rekapitulace technického stavu majetku, který si vedení radnice nechalo zpracovat od ředitelů městem zřízených a založených organizací, které spravují nemovitý majetek města Kroměříže. „Ze sběru informací vyplynulo, že celková potřeba finančních prostředků do rekonstrukce majetku činí cca 600 milionů korun,“ připomněl vedoucí radničního odboru investic Libor Pecháček.

Sdílejte článek

Tisknout článek