Radnice vybuduje nový přechod pro chodce od hřbitova k Tescu

| 14.04.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město vybuduje nový přechod pro chodce v ulici Velehradská od nákupního centra Tesco k městskému hřbitovu. „Komunikace v ulici je frekventovaná, projíždí tudy hodně automobilů. Pro chodce není jednoduché se dostat z jedné strany na druhou. Přitom při smutečních obřadech nebo na Dušičky lidé parkují u Tesca a na hřbitov přes tuto vozovku přecházejí. Nyní to pro ně bude příjemnější a hlavně bezpečnější,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Jelikož nebylo možné realizovat přechod v místě, kde by navázal na stávající branku, musí město vybudovat nový vstup do areálu hřbitova a nové chodníky, které navrhovaný přechod pro chodce propojí se stávajícími chodníky v ulici Velehradská i na hřbitově. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky malého rozsahu je zhruba 1,5 milionu korun. Hotovo by mělo být během léta,“ popsal vedoucí odboru investic Libor Pecháček. Na tuto akci město zároveň žádá o dotaci z evropských fondů.

Problém s přecházením rušné komunikace u hřbitova je dlouhodobý. „Lidé stále přebíhají silnici a mnohdy kličkují mezi projíždějícími vozidly. A to nemluvím o tom, jak je tato situace nepříjemná pro starší a imobilní občany. Konečně se to změní k lepšímu,“ poznamenal místostarosta Karel Holík.

Parkovací plochy na obou koncích hřbitova jsou omezené a při obřadech s hojnější účastí nebo v období svátků Památka zesnulých či Vánoc kapacity nestačí. Mnozí lidé tak využívají právě parkoviště u zmíněného nákupního centra. Problém by částečně mohlo pomoci vyřešit rozšíření parkovacích míst, se kterým počítá projekt rekonstrukce smuteční síně.

Sdílejte článek

Tisknout článek