Radnice v příštím roce rozdělí sociálním službám celkem 6,4 milionu korun

| 18.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž podpoří v roce 2020 sociální služby částkou 6,4 milionu korun. Rozhodli o tom zastupitelé. Peníze obdrží na základě výpočtů registrované sociální služby zařazené do sítě sociálních služeb, včetně příspěvkové organizace Sociální služby města Kroměříže. „Mám radost z toho, že se nám opět podařilo částku pro sociální služby navýšit. Oproti letošnímu roku je to o půl milionu korun více. Je to jasná zpráva pro občany, že vedení města i zastupitelé považují systematické zkvalitňování sociálních služeb ve městě za svou prioritu,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Letos město registrovaným sociálním službám rozdělilo na dotacích 3,03 milionu korun, dalších 2,87 milionu korun dostaly formou příspěvku Sociální služby města Kroměříže. Dotační program poprvé zavedený v roce 2017 zohlednil množství sociální práce, tedy počet výkonů, které sociální služby poskytly klientům s trvalým bydlištěm v Kroměříži. Dotace do 50.000 korun schvaluje městská rada, částky převyšující sumu 50.000 korun zastupitelé.

Podle vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovana Klabala radnice změnou pravidel podporuje více organizace, které poskytují své služby klientům z Kroměříže. Současně poskytovatele sociálních služeb motivuje k podávání žádostí o dotace i na jiná města a obce, odkud mají klienty. Někteří poskytovatelé totiž až do roku 2017 dostávali od města vysoké dotace i tehdy, když klienti z Kroměříže tvořili v celkovém počtu jejich klientů menšinu.

Sdílejte článek

Tisknout článek