Radnice připravuje stavbu víceúčelového sportovního hřiště v Kotojedech

| 22.12.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž chystá stavbu víceúčelového sportovního hřiště v místní části Kotojedy. Rada vybrala dodavatele projektové dokumentace, s realizací se počítá na příští rok. Město má v rozpočtu na hřiště vyčleněny čtyři miliony korun. „Sportoviště patří k našim prioritám. Jsme rádi, že nového se dočkají i lidé v Kotojedech,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

V Kotojedech vznikne víceúčelový oplocený areál s umělým povrchem, kde bude možné hrát například malou kopanou, volejbal či tenis. Počítá se i s instalací venkovních fitness prvků, mobiliáře a veřejného osvětlení. Radnice v příštím roce plánuje také volnočasový areál ve Vážanech za 3,6 milionu korun, opravu hřiště v ulici Bedřicha Zelinky na Barbořině za 2,5 milionu korun a dokončení víceúčelového hřiště v Postoupkách, které přijde celkem na 3,5 milionu korun.

V loňském roce město vybudovalo nová víceúčelová hřiště v částech města Bílany za asi 4,9 milionu korun a Trávník za necelé čtyři miliony korun. Letos stavělo nové sociální zařízení u sportovního areálu Žlíbek v Těšnovicích za zhruba 1,6 milionu korun.

V samotné Kroměříži město o letních prázdninách dokončilo opravu dětského hřiště v ulici Lutopecká za 208.000 korun, v ulici Nitranská za 148.000 korun a v ulici Štítného za 208.000 korun. Instalováno bylo také deset herních koutků v různých částech města s houpačkou a skluzavkou, každý asi za 70.000 korun.

Město Kroměříž vlastní celkem 104 dětských hřišť, tři venkovní posilovny a 50 sportovišť. Všechny jsou veřejně přístupné. Další sportoviště a dětská hřiště mají městské mateřské a základní školy. Hřiště při základních školách Slovan, U Sýpek, Oskol a Zachar si ve všední dny cca od 16:00 a o víkendech může pronajímat také veřejnost. Další sportoviště ve městě provozují privátní majitelé nebo spolky.

Sdílejte článek

Tisknout článek