Radnice připravuje rekonstrukci výtahu budovy B na Husově náměstí

| 01.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice plánuje opravu skleněného výtahu v budově B městského úřadu na Husově náměstí. V objektu sídlí pět odborů úřadu, a to včetně občany hojně navštěvovaného odboru občansko-správních agend, kde si lidé vyřizují například řidičské průkazy či záležitosti související s registrem vozidel a přestupky. „Výtah je důležitý zejména pro starší a imobilní občany. S ohledem na nevhodné technické řešení a také stáří je výtah často kvůli různým poruchám mimo provoz. Proto je nutné ho opravit,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Radní schválili záměr rekonstrukce a uložili odboru investic zpracovat studii na opravu výtahu. Budovu B město získalo v roce 2004. Skleněný výtah byl přisazen k vnějšímu plášti budovy ze strany Husova náměstí a byl uveden do provozu v roce 2001.

„Technologické řešení výtahu není úplně šťastné a vyhovující provozním potřebám městského úřadu. Důvodem poruchovosti je komplikované až nemožné zajištění technických podmínek pro provoz hydraulického výtahu, pro který je ideální teplota od pěti do 40 stupňů Celsia. Tudíž v zimě výtahu topíme a v létě ho chladíme. Přesto je mnohdy nefunkční. Není výjimkou, že lidé jedoucí ve výtahu v něm uváznou,“ popsala vedoucí radničního odboru kancelář úřadu Marie Navrátilová.

Servis, opravy a pohotovostní služby včetně vyproštění osob zajišťuje městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek