Radnice připravuje rekonstrukci vyhořelého skateparku

| 11.09.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město chystá rekonstrukci skateparku v Obvodové ulici, který zničil květnový požár. Zastupitelé ve čtvrtek pro tyto účely schválili uvolnění částky 2,75 milionu korun. „Jedná se o peníze na pořízení a montáž nových prvků, ale i na nezbytné terénní úpravy,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Požár některé prvky zcela zničil a ani zbývající nejsou podle odborného posudku ve stavu, kdy by se daly používat. Případem se zabývá policie. „Skatepark pravděpodobně někdo úmyslně zapálil, pachatel je zatím bohužel neznámý. Chceme skatepark obnovit, abychom lidem, kteří jej využívali, vrátili možnost zde sportovat,“ řekl místostarosta Karel Holík.

Podle místostarosty Vratislava Krejčíře se na konečné podobě skateparku podílelo několik skupin sportovců, kteří ho využívají. „Věřím, že s konečnou podobou skateparku budou spokojeni, že si tam každý najde tu svou překážku,“ dodal Krejčíř.

Radnice do budoucna zvažuje přesunutí skateparku, které by souviselo s modernizací přilehlého zimního stadionu. „I proto by nové překážky měly být demontovatelné, aby se daly převážet. Jednou z variant umístění nového skateparku je Pionýrská louka. Ale v tuto chvíli se jedná pouze o myšlenku, jejíž realizace není na pořadu dne,“ uzavřel Holík.

Sdílejte článek

Tisknout článek