Radnice přidá letos sociálním službám 328 tisíc a příští rok další milion korun

| 01.09.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice uvolní ještě v letošním roce dalších 328 tisíc korun na financování sociálních služeb. Již dříve je město podpořilo částkou 8,4 milionu korun. Pro příští rok pak zastupitelé ve čtvrtek schválili navýšení podpory sociálních služeb oproti letošnímu roku o milion korun. „Fungující sociální služby patří k pilířům zdravé a odpovědné společnosti. Dotace od města umožní zvýšení dostupnosti a zvyšování kvality sociálních služeb pro občany Kroměříže,“ poznamenal místostarosta Pavel Motyčka.

Letos bude o 182 tisíc korun navýšena dotace pro sociální služby města Kroměříže na terénní odlehčovací službu Chůvičky, o 75 tisíc korun dotace Charitě Kroměříž na pečovatelskou službu a o 65 tisíc korun dotace stejné organizaci na osobní asistenci. Další peníze půjdou na ranou péči, konkrétně pět tisíc korun Středisku rané péče EDUCO Zlín a jeden tisíc korun Společnosti pro ranou péči, pobočce pro zrak Olomouc.

Navýšení podpory na příští rok bude určeno na nově zaváděný dotační program města zaměřený na rozvoj sociálních služeb. Bude se týkat sociálních služeb, které pomáhají seniorům, osobám s demencí, zdravotně postiženým a rodinám s dětmi se zdravotním postižením.

Podle Motyčky by tak celkem dotace města pro sociální služby měla v příštím roce činit zhruba 9,4 milionu korun. Již dříve v letošním roce zastupitelé rozdělili 4,065 milionu korun na dotacích různým organizacím a dalších 4,335 milionu korun podle stejného mechanismu výpočtu příspěvkové organizaci města Sociální služby města Kroměříže. Radnice finančně podporuje pouze ty organizace, které poskytují sociální služby klientům z Kroměříže.

Sdílejte článek

Tisknout článek