Radnice pracuje na projektu Stezky severními Chřiby

| 22.05.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Město chystá projekt Stezky severními Chřiby, jehož cílem je vytvoření sítě turistických tras, které propojí Kroměříž s Bunčem, Kostelany, Kvasicemi (a tím i s vodní cestou Baťův kanál) a Zdounkami. „Trasy jsou určeny na turistiku, běh či na stále oblíbenější nordic walking. Projekt by mohl být vítaným rozšířením nabídky volnočasových aktivit pro obyvatele i návštěvníky Kroměříže,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Okruh je navržený tak, aby lidé měli vždy dvě varianty, kudy se vydat z Kroměříže do Chřibů, a naopak z Chřibů zase zpět do města. „Délka okruhu je 15 kilometrů. Díky tomu, že částečně těsně obchází město, je možné se z okruhu kdykoliv vrátit zpět. Je tak vhodný i ke kratším procházkám,“ popsala vedoucí radničního odboru regionálního rozvoje Simona Prečanová. Rada již schválila přípravu realizační dokumentace, která by měla být hotová na začátku listopadu.

Samotné trasy by se poté mohly realizovat v příštím roce. „Projekt počítá se značením v terénu, s instalací mobiliáře a informačního systému a také s vytvořením vyhlídkových míst. Trasu vhodně doplní naučné stezky,“ doplnila Prečanová. Okruh kolem Kroměříže naváže na okruh ze Zdounek či z Velkých Těšan. Síť tras by na ně byla napojena díky lokalitě Hvězda, čehož podmínkou je dohoda s vlastníkem pozemků ohledně umístění turistického značení.

Odhadované náklady na projekt se pohybují kolem 350 tisíc korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek