Radnice pokračuje v modernizaci kamerového systému

| 04.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice pokračuje v modernizaci městského kamerového systému. „Nový kamerový bod bude instalován v ulici Spáčilova a u plaveckého bazénu bude stávající analogová kamera vyměněna za novou digitální. Věřím, že nové kamery přispějí k tomu, aby se občané v obou lokalitách cítili bezpečněji,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Pořízení a instalace obou kamer přijde na 900.000 korun. Jejich zkušební provoz by měl být zahájen do konce listopadu. Podle ředitele městské policie Libora Kubiše kamera ve Spáčilově ulici umožní strážníkům dohlédnout na dění na lávce pro pěší přes řeku Moravu i na restauraci Kanada, kam městská policie často vyjíždí na oznámení občanů.

Ještě během podzimu bude v části Dolní zahrady instalována také starší analogová kamera, která bude dohlížet na lokalitu Račín, kde žijí nepřizpůsobiví občané. „Věřím, že tato kamera přispěje ke zklidnění situace na Račíně,“ doplnil Němec.

Kroměříž bude mít po instalaci kamer ve Spáčilově ulici a na Račíně 21 pevných kamerových bodů a k tomu dvě mobilní kamery, které lze podle potřeby přesouvat. Radnice kamerový systém provozuje od roku 2001. Postupně jej modernizuje. Například loni instalovala novou kameru, která je umístěná na sloupu veřejného osvětlení na rohu ulic Úprkova a Kotojedská.

Sdílejte článek

Tisknout článek