Radnice opraví semafory na Husově náměstí a křižovatce ulic Kaplanova a Hulínská

| 07.04.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice opraví světelná signalizační zařízení na frekventovaných křižovatkách ulic Kaplanova a Hulínská a na Husově náměstí. Náklady činí zhruba 1,4 milionu korun. Práce začnou v těchto dnech a hotovo by mělo být nejpozději v červnu. „Stávající semafory již slouží řadu let a nejsou v ideálním stavu. Nová moderní technologie umožní efektivnější řízení provozu na křižovatkách,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Semafory budou vybaveny novými řadiči. „Řadič je mozkem celého řízení křižovatky. Je v něm naprogramováno, jak dlouho bude ze kterého směru svítit zelená – podle informací o počtu aut v jednotlivých směrech. Počet řadič zjišťuje z čidel instalovaných ve vozovce,“ popsal Miloslav Gerla z radničního odboru služeb. Na některých přechodech pro chodce se nově zelená neobjeví automaticky, ale pouze poté, co chodec stiskne tlačítko.

Nové moderní řadiče světelných signalizačních zařízení již budou připraveny pro budoucí stav, kdy budou vyměněny stožáry, kabely i návěstidla a klasické žárovky veřejného osvětlení budou nahrazeny světelnými zdroji LED s možností snížit intenzitu svitu v nočních hodinách. „Nové řadiče taktéž umožní jednodušší obsluhu – bude možné změny v řídícím programu provádět dálkově bez nutnosti jízdy na křižovatku,“ uzavřel Gerla.

Sdílejte článek

Tisknout článek