Radnice odstraňuje nevyhovující poutače na okraji města

| 20.01.2016 |

Určitě některé z Vás v posledních dnech upoutala při vjezdech do našeho města technika, která pracuje na odstranění betonových a kovových monumentů s nápisem Kroměříž.

Vzhledem k tomu, že všechny stávající solitéry jsou již ve zchátralém stavu a zároveň nevyhovují dnešním představám o moderním pojetí této dominanty, rozhodlo vedení kroměřížské radnice o jejich odstranění.

„To první, co návštěvník při příjezdu do města uvidí, by jej mělo zajímavým a poutavým způsobem upozornit na jedinečnost a přednosti Kroměříže,“ sdělil starosta města Jaroslav Němec.

„Určitě máme výhledově v plánu nahradit odstraněné monumenty novými a já věřím, že i poutavými, jen to nebude hned, ale pracujeme na tom,“ dodat starosta Jaroslav Němec.

Na přiložených snímcích jsou zachyceny monumenty nacházející se na příjezdové cestě od Hulína, Rataj, Chropyně, Lutopecen a Zdounek.