Radnice nechala ve městě rozmístit další kontejnery na potravinářský olej

| 24.01.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice nechala ve městě rozmístit dalších 15 nádob na sběr použitých jedlých olejů a potravinářských tuků. Na začátku minulého roku se jich v ulicích Kroměříže a místních částí objevilo prvních 20. „Množství odevzdaných olejů a tuků ukazuje, že nápad rozmístit tyto nádoby ve městě byl dobrý, proto přidáváme další. Šetříme díky nim životní prostředí i dřezy, záchody, odpadní trubky a kanalizaci, které tyto oleje a tuky ucpávají,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Kroměřížané loni podle údajů ostravské společnosti TRAFIN OIL, se kterou město při sběru tohoto druhu odpadu spolupracuje, více než 3000 kilogramů jedlých olejů a potravinářských tuků. Lidé je odevzdávají do černých sběrných nádob s fialovým víkem o objemu 240 litrů. „Oleje a tuky z domácností by před vhozením do nádoby měly být uloženy v pevných obalech, ideálně v PET lahvích,“ dodal vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Nádoby jsou nově v ulicích Kazimíra Rudého, Lutopecká (u domu číslo 1411), Kojetínská (u domu číslo 1445), Sadová (u obchodu), Albertova (u domu číslo 3984), ČSA (u domu číslo 4012), Sokolovská (u domu číslo 2531), Moravská (u domu číslo 2637), Třasoňova (u domu číslo 3971), Spáčilova (u domů číslo 3575, 3032, 3034 a 3036), Wolkerova (u domu číslo 2373) a Zborovská (u domu číslo 4184).

Od loňského roku jsou kontejnery v ulici Sadová (u obchodu), U Rejdiště (u domu číslo 3950), Braunerova (u obchodu), Spáčilova (před supermarketem Albert), SNP, Talichova (u domu číslo 3346), Páleníčkova, Koperníkova (u obchodu), Úprkova, Albertova (v místě, kde se kříží s ulicí Rumunská) a Havlíčkova (u zdravotnické záchranné služby) a v místních částech Těšnovice (dolní stanoviště na tříděný odpad), Trávník, Kotojedy, Bílany, Vážany (u hospody U Klimešů), Postoupky, Hradisko, Zlámanka i Drahlov.

Kromě zmíněných nádob mohou občané nadále použité jedlé oleje a potravinářské tuky odevzdávat na sběrném dvoře na sídlišti Zachar a také při mobilních svozech odpadů, které provozuje společnost Biopas.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek