Radnice kvůli opravě Vodní ulice mírně změnila trasu Vybarveného běhu

| 18.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Radnice kvůli opravám ve Vodní ulici mírně pozměnila trasu Vybarveného běhu, který se koná v sobotu 9. června. „Důvodem změny trasy letošního ročníku není snaha o originalitu za každou cenu ani obava z nudy, která by mohla na trati panovat. Opravy ve Vodní ulici, které začnou v březnu, nelze bohužel přerušit a ani ji nelze během rekonstrukce upravit tak, aby startující tudy mohli proběhnout,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Trasa letošního třetího ročníku se tak vyhne ulici Vodní a Moravcově, naopak přibydou ulice Třebízského, Na Sladovnách a Resslova. „Trasu jsme volili tak, aby co nejméně komplikovala dopravu. Snažili jsme se i o to, aby trasa byla pro závodníky příjemná, aby neměli problém s orientací a aby si Vybarvený běh v pohodě užili,“ řekla Marcela Nehodová z odboru kultury a cestovního ruchu.

Délka trasy bude podobná jako v předchozích ročnících, tedy asi 4,5 kilometru. Účastníci po startu oběhnou Velké náměstí, které pak opustí v dolním rohu a poběží kolem zámku, Mlýnskou branou a ulicí Na Kopečku směrem ke Sladům. Pokračovat budou rovně ulicí Na Sladovnách k zatáčce vlevo do ulice Třebízského. Padesát metrů před čerpací stanicí odbočí doleva a ulicí Resslova, uličkou Volného na Malý Val směrem ke gymnáziu.

Běžci poté poputují kolem Justiční akademie přes Masarykovo náměstí. Kovářskou ulicí zamíří na Velké náměstí, kde ihned kolem radnice odbočí vpravo do Prusinovského ulice, pak odbočí vlevo dolů (před ČSOB) a na další křižovatce opět vlevo do ulice Křižná. Vyběhnou zpět na Velké náměstí a pokračují do druhého kola. Kdo si netroufne absolvovat celou trasu, může běžet pouze první kolo a poté proběhnout cílovou (startovací) bránou.

Radnice od ledna začala přijímat registrace na letošní ročník běhu. Zájemci všechny potřebné informace naleznou na internetové stránce www.vybarvenybeh.cz. Běh je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. Účastníci budou muset projít různá stanoviště a barevné zóny. Nejde přitom o čas, ale o zábavu. Lidé budou vybarvovat sami sebe i kolegy, každý dostane balíček zdravotně nezávadných a v přírodě odbouratelných barev.

Loni se zaregistrovalo téměř 1700 lidí. Startovné je 150 korun při platbě do 31. března, 200 korun při zaplacení do 30. dubna a 250 korun, pokud lidé budou platit v květnu a v červnu do startu samotného závodu. Před ním dostanou balíček s bílým tričkem s logem běhu, startovním číslem, ochrannými brýlemi, balíčkem práškových barev a drobným dárkem. Akci každoročně doplňuje kulturní program, podrobnosti bude radnice zveřejňovat průběžně.

Sdílejte článek

Tisknout článek