Radnice koupila nový platební automat do budovy na Husově náměstí

| 20.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městský úřad pořídil nový platební terminál do budovy B na Husově náměstí. „V provozu bude od 6. ledna 2020. Moderní zařízení umožní například i bezkontaktní platby,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř. Městskou kasu přijde nový platební automat a jeho pětiletá technická podpora celkem zhruba na 600.000 korun.

V automatu lidé platí poplatky, které vybírají odbory občansko-správních agend, životního prostředí a Obecní živnostenský úřad. Zařízení dodala pražská společnost Payment4U. „Obsluha automatu bude jednoduchá. Klient dostane na příslušném odboru kartičku, přiloží ji k zařízení, které samo načte, co a v jaké výši je potřeba zaplatit. Klient pouze zvolí způsob platby,“ popsal vedoucí odboru informačních technologií Pavel Kopecký.

Radnice zprovoznila platební automat v budově B v roce 2013. Přes platební terminál lidé zaplatili například jen v druhé polovině loňského roku více než tři miliony korun. Z této částky tvořily přes 80 procent platby v hotovosti, zbytek připadá na platby kartou.

Sdílejte článek

Tisknout článek