Radnice koupí nový platební automat do budovy na Husově náměstí

| 10.10.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městský úřad pořídí nový platební terminál do budovy B na Husově náměstí. „Dosavadní zařízení dosloužilo a jeho oprava se jeví jako nerentabilní. Městská rada se proto rozhodla koupit nový platební automat,“ uvedl místostarosta Vratislav Krejčíř. Městskou kasu přijde nové zařízení a jeho pětiletá technická podpora celkem zhruba na 600.000 korun.

V automatu lidé platí poplatky, které vybírají odbory občansko-správních agend, životního prostředí a Obecní živnostenský úřad. „Nefunkčnost platebního automatu komplikuje lidem život. Musí přejít na vedlejší budovu C, zaplatit poplatek na pokladně a vrátit se zpět na budovu B. Tímto je tak přetěžovaná pokladna v budově C, kde se tvoří fronty. Proto se budeme snažit, aby nový automat lidem začal sloužit, co nejdříve to bude možné,“ dodal Krejčíř.

Radní rozhodli, že zařízení dodá pražská společnost Payment4U. „Výroba trvá zhruba šest týdnů, další čas zabere instalace a zkušební provoz. Reálný odhad je, že automat by mohl být v provozu začátkem příštího roku,“ popsal vedoucí odboru informačních technologií Pavel Kopecký.

Radnice zprovoznila platební automat v budově B v roce 2013. Přes platební terminál lidé zaplatili například jen v druhé polovině loňského roku více než tři miliony korun. Z této částky tvořily přes 80 procent platby v hotovosti, zbytek připadá na platby kartou.

Sdílejte článek

Tisknout článek