Radnice chce spolupracovat s Českou televizí na projektu Četníci z Kroměříže

| 13.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Kroměřížská radnice chce spolupracovat s Českou televizí na projektu Četníci z Kroměříže. Měl by volně navazovat na úspěšný seriál Četníci z Luhačovic, který měl premiéru v loňském roce. „Autor projektu a scénárista Petr Bok oslovil město Kroměříž s nabídkou přenést děj seriálu do Kroměříže,“ řekl starosta Jaroslav Němec. Městská rada doporučila zastupitelstvu Memorandum o spolupráci s Českou televizí na projektu Četníci z Kroměříže schválit.

„Je to pro město velká příležitost k propagaci, vždyť Kroměříž by měla být přímo v názvu seriálu. Podle memoranda radnice například poskytne filmařům lokality ve svém vlastnictví, zprostředkuje jim kontakty a poskytne jim podporu při jednání s dalšími subjekty v Kroměříži nebo také pomůže při zajišťování zázemí pro výrobní štáb České televize při natáčení, ať už jde o parkování či o zajištění ubytovacích kapacit,“ uvedl Němec.
Město navíc televizi pomůže s hledáním brigádníků pro filmové, stavební, stěhovací, zahradnické a úklidové práce. V memorandu se také zavazuje informovat televizi o chystaných investičních akcích a také pomáhat při propagaci projektu formou přednášek, besed s tvůrci nebo výstav. Natáčení na druhou stranu přinese, podobně jako třeba nedávná práce filmařů v Kroměříži na koprodukčním snímku Marie Terezie, uzavírky či omezení využití veřejných prostranství.
Seriál Četníci z Luhačovic se odehrává v období nově vznikající první republiky, kdy světem stále pulzovaly dozvuky první světové války. Na dvanácti dílech se podíleli režiséři Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk. Natáčelo se 200 dnů ve 40 lokalitách za účasti 160 herců, kteří využili téměř 1600 kostýmů. Jedná se o výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí. Kromě Luhačovic se natáčel v Lesním Hlubokém na Brněnsku, kde byla vybudována filmová četnická stanice, na Vysočině, v Prostějově, okolí Znojma, v Brně nebo v Praze.
V Kroměříži se počítá s využitím nejen zámku a Podzámecké i Květné zahrady, ale i městských interiérů a širokého okolí. „Scénárista počítá i se zpracováním konkrétních dějových linií kroměřížské četnické historie 20. let minulého století,“ uvedl vedoucí radničního odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna. V případě schválení memoranda autor projektu podle něj dopracuje základní dějový koncept, který bude letos na podzim předložen ke schválení programové radě České televize. Pokud jej rada schválí, seriál by se měl natáčet v letech 2018 a 2019.

Sdílejte článek

Tisknout článek