První kroměřížské miminko roku 2017 přišlo na svět ve Zlíně

| 13.01.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Až do 4. ledna se v letošním roce čekalo na první kroměřížské miminko, tedy dítě, které má bydliště v Kroměříži nebo jejích místních částech. Primát si odnesla Jana Hebíková, která po porodu měřila 51 centimetrů a vážila 4,130 gramů. Své mamince Marii Farbulové, která porod v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně zvolila s ohledem na svůj zdravotní stav, se narodila jako již šesté dítko. Malá Janička má doma jen o zhruba rok a půl starší sestřičku Aničku a ještě starší dva bratry a dvě sestry.

K narození krásné a zdravé dcery blahopřál paní Farbulové a jejímu partnerovi také starosta města Kroměříže Jaroslav Němec a při jejich návštěvě na kroměřížské radnici jim předal věcný a finanční dar a samozřejmě kytici. „Byla jsem hodně překvapená, že Janička je prvním kroměřížským miminkem. Vzhledem k datu jejího narození 4. ledna by mě to ani nenapadlo,“ zářila spokojeností šťastná maminka a pochvalovala si, jak je devítidenní holčička hodná.
Prvním miminkem, které se letos narodilo v Kroměřížské porodnici je Šimon Grulich z Hulína, který má v rodném listu uveden termín narození 1. 1. 2017, a stejné datum bude provázet také první dítko Zlínského kraje, kterým je ve Zlíně narozený Aleš Jurek z Újezdu u Valašských Klobouk.
Ačkoliv se první letošní Kroměřížan narodil ve Zlíně, kroměřížští zdravotníci potvrzují rostoucí zájem ze strany rodičů o porod v Kroměříži. V roce 2016 tu zaznamenali 655 porodů, v roce 2015 jich do statistik přibylo 631 a v roce 2014 588.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek